Naše expozice
... a na co že se u nás vlastně můžete těšit?

V současnosti se naše muzeum rozprostírá ve třech pavilonech. Původní pavilon, tedy pavilon A, se zaměřuje zejména na dopravní prostředky. Naleznete tak zde především automobily, motocykly, unikátní výstavu kol, a na své si zde přijdou i železniční a tramvajoví nadšenci. 

V září 2017 se naše muzeum rozrostlo o další pavilon, čímž jsme se zase o krok přiblížili naplnění naší vize, tedy prezentaci technických oborů a jejich výrobků. V pavilonu B tak prezentujeme například textilní minulost Liberce, a díky spolupráci s významnými průmyslovými firmami působícími na Liberecku zde naleznete také ukázky moderních výrobních technologií různých firem. Třešničkou na dortu je pak expozice týkající se působení Vyšší odborné školy pro letecké mechaniky, která v Liberci krátce po válce fungovala.

Duben 2018 se nesl ve znamení otevření dalšího pavilonu: pavilonu D - Království automobilů. Zde se můžete těšit na luxusní automobily značek jako Rolls-Royce či Cadillac a jejich rozvoj napříč 20. stoletím. 


Expozice v pavilonu A


Automobily

Uvidíte u nás auta z různých koutů světa a z různých období napříč celým 20. stoletím.Tramvajová doprava

Velký prostor je u nás v muzeu věnován tramvajové dopravě na Liberecku a jejímu vývoji napříč desetiletími. Z tohoto důvodu také spolupracujeme s libereckým Boveraclubem.

Motocykly

Motocykly předválečné i poválečné výroby, zahraniční i československé ... pamětníci zavzpomínají se slzou v oku!


Železniční doprava

Ačkoliv v tomto směru máme ještě co dohánět, nezapomněli jsme ani fandy železnic. Mimo jiné u nás naleznou také několik lokomotiv! 

Kola

Jedinečná výstava k 200 letům výročí vynálezu jízdního kola (1817-2017).  Přijďte si s námi projít historii jízdních kol!


Modely

Součástí naší výstavy je i obří sbírka několika stovek modelů autíček, motorek a všelijaké další techniky. Sen každého kluka!


Expozice v pavilonu B


Textilní průmysl

Liberec a průmysl dnes

Křídla pro Izrael

Průmyslová historie Liberce začala u textilního průmyslu a od něj pak dále přes automobilový průmysl a strojírenství. Jména jako Liebieg či Linser vám nic neříkají? U nás se dozvíte, jak to vlastně celé bylo.

V návaznosti na průmyslovou minulost vám chceme odprezentovat i průmyslovou současnost Liberce. Ve spolupráci s významnými na Liberecku působícími firmami jsme pro vás připravili unikátní průmyslovou prezentaci. 

Tato výstava vám poodhalí jedinečné příběhy studentů Vyšší odborné školy pro letecké mechaniky, jenž v letech 1947-1948 působila v Liberci, a také to, proč byli její absolventi důležití pro vznik státu Izrael.


Expozice v pavilonu D

Lákají vás zvučné značky automobilů jako například Rolls-Royce či Cadillac? Přijďte se podívat na naši expozici týkající se právě luxusních automobilů těchto a dalších značek. 

Co u nás najdete už víte, 

tak teď kdy k nám můžete?