Den boje za svobodu bude i svátkem techniky

09.11.2023

Svátek 17. listopad 2023 oslavíme v Technickém muzeu tak trochu po svém - jako svátek techniky. Tramvaj T3M slaví 30 let provozu a 10 let od svého zařazení jako historického vozu. Boveraclub tedy bude vozit cestující na historické lince č. 1. V expozici veřejné dopravy (pavilon C) v našem muzeu se od 15 h koná komentovaná prohlídka pro milovníky tramvají. Lahůdkou pak bude od 17 h vzpomínkové promítání archivních fotografií z celoživotní tvorby Erwina Cettinea, libereckého fotografa, který propadl lásce k tramvajím a Liberci současně.

Pavilon A má pro zájemce připravenu výstavu Zlatý věk analogové techniky věnovanou fotoaparátům, rádio a audio technice. Komentovaná prohlídka se tam bude konat od 13 hodin a historii fotoaparátů i rádií se bude věnovat s nadšením pan Konvalinka.

Království automobilů v pavilonu D přivítá návštěvníky v 11 hod komentovanou prohlídkou. Překrásné vozy především americké provenience budou představeny jednotlivě pravděpodobně právě jejich vlastníkem p. Hadrabou. Je to akce, kterou by si nikdo s láskou k dědečkům automobilům neměl nechat ujít.

Automuzeum v pavilonu I pro Vás chystá od 10 do cca 13 h velmi zajímavou přednášku Motoristická historie 70. a 80. let s ukázkami unikátních modelů aut, po které bude následovat neformální diskuse.

Pokud tedy na pátek 17. listopadu 2023 nemáte doposud jistý plán, nechte se pozvat k nám do Technického muzea. Zklamaní rozhodně nebudete.