Novinky

Co se u nás děje nového

Přijďte s vašimi dětmi pověsit svou vánoční ozdobu (od 14 hodin). Sladký dárek pro velké i malé (svařák a bonbony). Zazpíváme si společně pár koled, děti budou mít do muzea vstup zdarma, rodiče za 100 Kč.

Na první pohled se zdá, že rozšiřujeme expozici o fitness techniku, ale skutečnost je jiná. Díky šlapání na tomto rotopedu přesvědčíte tramvaj, aby se vydala na vyjížďku. A že jde jen o model tramvaje a drobný okruh, nikomu jistě na radosti neubere. Tak si k nám přijďte šlápnout do pedálů!

V pavilonu D našeho muzea můžete kromě tramvají a dalších exponátů veřejné dopravy zhlédnout i zcela novou výstavu historických fotografií tramvajové přepravy mezi městy Liberec a Jablonec nad Nisou. Velkoformátové snímky mapují období mezi lety 1955 a 2021. Přijďte nostalgicky zavzpomínat na potácivou úzkokolejku o rozpětí 1 000 mm. Ostatními...

Jako rozšíření našich služeb jsme pro vás v našem muzeu nově otevřeli prodejnu. Nejširší sortiment zboží nabízíme v oblasti hraček s dopravní tématikou. Na své malé majitele zde čekají vláčky, tramvaje, autobusy, trolejbusy, letadla, motorky a další.

Zub času se našim mašinám nevyhýbá a některé už volají po pečující ruce, proto hledáme brigádníka, šikulu s láskou ke starým strojům, který by našim lokomotivám dokázal vrátit lesk.

V pátek 28. 10. 2022 se před Technickým muzeem shromáždilo bezmála 40 veteránů české i zahraniční provenience. Na podzimním slunci se vyhřívali např. "vymazlení" automobiloví dědečci značky Tatra nebo Chevrolet z třicátých let, mohli jsme si však prohlédnout i auta let pozdějších.

Minulý týden 18.7.-22.7. proběhl příměstský tábor architektury, kde mladí stavitelé vytvořili skvělou stavbu. Z fotografií je rovněž patrné, že se jim čas strávený s našimi šikovnými a vlídnými lektory náramně líbil. Moc jim za to děkujeme.

Před minulým týdnem 11.7.-15.7. proběhl jeden z příměstských táborů organizovaný Technoparkem Liberec a Technickým muzeem a věnovaný leteckému modelářství. Na přiložených fotografiích uvidíte dva naše piloty a zároveň konstruktéry leteckých modelů Martina a Monču se kterými mohou soutěžit jen vlaštovky jak je patrné z poslední fotografie. V září...