Novinky

Co se u nás děje nového?

Komentované prohlídky v Království automobilů 4.4.23

29. 3. 2023

V úterý 4.4.2023 se v našem muzeu znovu konají od 13,00 a 15,00 hodin komentované prohlídky v pavilonu Království automobilů. Komentáře opět přinesou návštěvníkům mnohé zajímavosti o luxusních historických vozech především americké, ale i jiné výroby. Prozradíme Vám speciality skvostných vozů stejných typů, jaké vlastnila i britská královna, či král rock 'n' rollu. Máme ale pro Vás i pravé "dědečky automobily". Tedy přijďte, jste k nám upřímně zváni! 

Chválíte nás

28. 3. 2023

"Sebechvála smrdí" říká jedno české přísloví, ale druhé zase praví, že "Dobré zboží se chválí samo". A tak Vám chceme dát znovu trochu nahlédnout do naší knihy návštěv. Téměř výhradně nás chválíte a tím nás zavazujete k tomu, abychom se k Vaší spokojenosti ještě více snažili. Líbí se u nás dospělým i dětem a my Vám za Vaše hezká slova moc děkujeme. Jak vidíte, pětiletému Natymu se dokonce naše tramvaj stala múzou. Upřímně si Vašich hodnocení vážíme. 

Komentovaná prohlídka u tramvají

22. 3. 2023

Komentovaná prohlídka u tramvají! V sobotu 25. 3. 2023 od 15,00 hodin se bude konat v pavilonu dopravy komentovaná prohlídka. Ještě jste neviděli náš krásně zrenovovaný poválečný autobus Praga RND? Chcete se dozvědět o tramvajích mnohonásobně více, než při běžné prohlídce? Přijďte v sobotu v 15 h. k nám! 

Přátel přibývá

17. 3. 2023

Naše Technické muzeum navazuje stále širší vztahy v komunitě muzeí a galerií nejen v České republice, ale i v zahraničí. Ve čtvrtek 16. 3. 2023 podepsali zástupci našeho muzea Jiří Němeček a pan Alfred Simm, předseda Východosaského spolku přátel železnice (Ostsächsische Eisenbahnfreunde e. V.) z Löbau, dlouhodobou smlouvu o vzájemné spolupráci. První krok bude vzájemná propagace. Hned za ním bude následovat společná účast na letošních připravovaných regionálních akcích. Zmíněný saský spolek vlastní i parní lokomotivy v Německu známé jako řada 52 (viz foto). U nás, a to i v Liberci, jezdily tyto krásné lokomotivy pod označením řady 555. Zajeďte se tedy na tyto krasavice do Löbau podívat.

Informace na webu: https://osef.de/

Chystáme pro Vás mašinky

16. 3. 2023

V dílně pavilonu B probíhají intenzivní záchranné práce na tramvajové trati. Kolegové (někdy i jejich malý pomocník) pracují na obnově modelu TT vláčku. Zub času sice zanechal na modelu nepříjemné změny, ale část kolejí již je zprovozněna a my věříme, že zanedlouho Vám budeme moci představit funkční model v plné kráse. Sledujte nás, ať jste o všem včas informováni. 

V Automuzeu Liberec prohlídky i poradenství

10. 3. 2023

Automuzeum Liberec v areálu bývalých LVT na Masarykově ulici nově pořádá každou neděli cca od 10 do 13 hod prohlídky a vždy první středu v měsíci od 17 do 20 hod poradenskou činnost pro veteránisty i neveteránisty v oblasti nových dopravních zákonů. Doporučujeme konzultaci předem sjednat s panem Zbyňkem Najmanem na telef. čísle: 602 818 535. 

Toulky starým Libercem - zapomenutá tramvajová trať

8. 3. 2023

Náš fotokoutek i nadále hostí netradiční výstavu starých fotografií libereckého rodáka Erwina Cettinea. Desítky digitalizovaných zákoutí z minulých časů si můžete podrobně prohlédnout na celkem 10 monitorech a porovnat je se současným vzhledem téhož místa. Tématicky jsme protentokrát vybrali okolí zrušené tramvajové trati č. 2. Upřímně tedy zveme všechny liberecké srdcaře s láskou k historii města a tramvajím.

Vážení rodiče a prarodiče, mnohá Vaše dítka mají v tomto i dalších týdnech jarní prázdniny. Rádi bychom Vás s dětmi pozvali do našeho muzea, které spojuje historii techniky se současností. Překrásné historické vozy, tramvaje, bicykly a motorky osloví především starší děti. Mladší bývají okouzlené množstvím vystavených modelů, možností vyzkoušet si...

Dne 28. 2. 2023 v 17,00 hodin se bude u nás konat vernisáž netradiční výstavy fotografií Toulky starým Libercem, která Vám představí především zákoutí zapomenuté tramvajové tratě č. 2. Uvidíte zde krásné historické černobílé obrázky od libereckého rodáka fotografa Erwina Cettinea. Fotografie pocházejí z bohaté sbírky Boveraclubu, který svůj archiv...

Dne 7.2.2023 se v našem muzeu konají komentované prohlídky v pavilonu Království automobilů. Komentáře přinesou návštěvníkům mnohé zajímavosti o luxusních historických vozech především americké, ale i jiné provenience. Dozvíte se zde, co jste netušili o dokonalých vozech stejných typů, jaké vlastnila i britská královna, či král rock 'n' rollu....

Dnes si připomínáme 51. výročí úmrtí československého prvorepublikového automobilového a motocyklového závodníka, zasloužilého mistra sportu ČSR Bohumila Turka. Přijďte si tohoto skvělého sportovce připomenout prohlídkou starých vozů a motorek k nám do muzea, zklamáni rozhodně nebudete.

Zima už se konečně projevila ve své bílé kráse a nadšení lyžaři míří na svahy. Mnoho automobilistů namísto svých vozů pro jistotu začalo využívat pro městskou přepravu MHD. Jak si s vysokou nadílkou sněhu dokáží poradit tramvaje, si můžete prohlédnout v naší expozici MHD, kde je pro oči milovníků tramvají připravena nejedna lahůdka. Nenechte se...

Naše muzeum obdrželo také vánoční dárek. Je to překrásně zrenovovaný autobus Praga RND z roku 1947. Jste zváni na slavnostní rozbalení dárku 27. 12. 2022 ve 13:00, ale přijít můžete i kdykoliv poté, autobus zůstává v trvalé expozici muzea.

Již od 14 hodin si děti přicházely pověsit ozdobičku, houpačky i kreslící tabule byla v permanenci a svařené víno vonělo po celé ulici. Na akci krásně zazpívaly DPS Lesněnky, Mravenečci i roztomilé děti z MŠ Klubíčko. Do adventní nálady se přišlo naladit bezmála 150 návštěvníků. Všem zúčastněným děkujeme a přejeme klidný advent.