Novinky
Co se u nás děje nového

Jak již jsme avizovali dříve, a konec konců jak jste si sami mohli vyzkoušet na některých předešlých akcích TML, přesně za 10 dnů, tedy 24. srpna 2019, začne v areálu TML pravidelně jezdit dětská (nebo též zahradní) železnice.

Nově jsme u nás v Technickém muzeu Liberec rozšířili doplňkový prodej o širokou a rozmanitou škálu sběratelských modelů lokomotiv a vagonů rozměru TT a dalšího příslušenství. Jedná se o bazarový prodej za přívětivé a přátelské ceny, které začínají od 50 Kč za modely vláčků a od 15 Kč za různé příslušenství (stromky, domy atd.).

Již od úterý 16. července se můžete až do konce prázdnin těšit na pravidelné přednášky, které se budou konat každé úterý v pavilonu B našeho muzea. Témata těchto přednášek a další podrobnosti naleznete na níže přiloženém letáku. Pokud budete mít nějaké konkrétnější informace, neváhejte se zeptat přímo na recepci v muzeu nebo nás kontaktujte.

Mimo aktivity, které pořádáme pro veřejnost se v rámci Technického muzea Liberec konají také různé speciální akce. Jednou z nich byl i gala večer k příležitosti 47th Textile Research Symposium 2019, jenž se v prostorách našeho muzea konal dne 18. června. Akci jsme pořádali na žádost textilní fakulty při Technické univerzitě v Liberci.

Jak jsme slíbili v předchozí novince, tak také plníme. V pátek 28. června se vaše děti mohou těšit na začátek letních prázdnin, ale také na naši speciální akci, kterou právě k příležitosti začátku letních prázdnin pořádáme.

Pokud jste čirou náhodou vlastníky dětí mladšího data výroby, školní docházkou ještě povinných, neváhejte dorazit k nám do muzea v poslední školní den, tedy 28. června. Připravujeme pro vás a vaše dítka zajímavý program, ve kterém nebudou chybět ani jízdy na tzv. zahradní železnici, k tomu nutná cukrová vata a další. Program ještě není finální, ale...

Auta, na která narazíte v pavilonu D našeho muzea patří nadšenému sběrateli p. Hadrabovi, který je zároveň členem našeho spolku. A byla by samozřejmě škoda, kdyby tito automobiloví krasavci neustále jen postávali v našem muzeu. Pan Hadraba se společně se svojí manželkou a svými automobilovými "miláčky" zúčastňují celé řady českých i mezinárodních...

Další ročník již tradiční akce Muzejní noc pod Ještědem zavedl nejen k nám do areálu, ale i do ostatních institucí jenž se akce zúčastnily, tisíce návštěvníků. My jsme si pro vás právě na muzejní noc připravili několik nových prostor, které sice nejsou tak rozsáhlé jako ostatní pavilony, ale i tak v nich najdete mnoho zajímavého.

Jelikož máj je lásky čas a první máj je svátek práce, a my svojí práci milujeme, tak nás můžete poctít svou návštěvou i v tento státní svátek. Navíc jsou pro zamilované páry v nedalekém okolí také nějaké ty třešně, takže můžete spojit příjemné s užitečným :) .