Novinky
Co se u nás děje nového

vzhledem k současnému vývoji v České republice bychom vás chtěli upozornit, že muzeum je počínaje dneškem UZAVŘENO a to až do odvolání.

UPOZORNĚNÍ

11.03.2020

Vážení příznivci našeho Muzea,
vzhledem k Mimořádnému opatření, vydaném Ministerstvem zdravotnictví, bude probíhat počítání návštěvníků a v případě naplnění maximální možné kapacity 100 osob jsme bohužel nuceni nevpustit další. Žádná jiná omezení neplatí, otevírací doba zůstává stejná.
Děkujeme za pochopení a stále se těšíme na Vaši návštěvu :-)
Tým...

Již jsme několikrát avizovali, že si u nás na recepci můžete zakoupit celou řadu různých upomínkových předmětů. Nyní, kromě již dříve prodávaných modelů dopravních prostředků, Vám nabízíme i nové detailně propracované modely autobusů, trolejbusů, tramvají, vlaků a moderních i starších automobilů různých značek. Nutno podotknout, že Vás zcela jistě...

Technické muzeum Liberec děkuje všem návštěvníkům za přízeň v uplynulém roce a rádi vás u nás uvítáme i v tom roce novém. Těšit se můžete jak na stávající expozice, tak i na nově vystavené zajímavé exponáty. Dozvíte se u nás mnoho překvapujících informací, které nenajdete v knihách ani na internetu, a zároveň se pobavíte u některých našich...

Už jen 8 dnů zbývá do starých dobrých vánočních svátků, takže je nejvyšší čas uvést tu na pravou míru naši otevírací dobu mezi svátky. Ta bude následující:

Vánoce se již nezadržitelně blíží, a i my tady u nás v muzeu bychom rádi, abyste si onu poklidnou sváteční atmosféru užili i u nás. Zveme vás proto na speciální předvánoční prohlídky našeho muzea, které se budou konat v pátek a sobotu 20. a 21. prosince 2019. Při těchto prohlídkách si na své přijdou jak děti, tak i dospělí :-)....

rádi bychom vás upozornili na omezení provozu muzea v tuto sobotu, tedy 9. listopadu 2019. Omezení provozu se bude týkat pouze pavilonu A, přičemž tento pavilon bude i tak otevřen, ale ne všechny exponáty mohou být po dobu vaší návštěvy dobře a plně dostupné. Důvodem bude stěhování jednoho z exponátů v pavilonu.

Ačkoliv tento rok vychází 28. října, tedy den vzniku samostatného Československého státu, na pondělí (tedy na den, kdy máme běžně zavřeno), přesto si budete moci užít v tento slavnostní den mimo jiné právě i návštěvu našeho muzea. Řekli jsme si totiž, že tento významný historický den si zaslouží zavzpomínat právě i na díla našich předků, kterých u...

Dovolujeme si vás pozvat na slavnostní vernisáž k výstavě textilních obrazů, která proběhne v technickém muzeu Liberec v neděli dne 6.10. 2019 od 14:00.

Porsche v TML

29.08.2019

Dne 31. srpna se bude v areálu ve Vesci konat akce, jenž pořádá pan Milan Bumba, na které se sejde (nebo spíše sjede) nejeden vůz značky Porsche. Co je ale nejdůležitější, zhruba kolem 16.00 dorazí tyto vozy i do areálu Technické muzea Liberec.