Novinky
Co se u nás děje nového

Dovolujeme si vás pozvat na slavnostní vernisáž k výstavě textilních obrazů, která proběhne v technickém muzeu Liberec v neděli dne 6.10. 2019 od 14:00.

Porsche v TML

29.08.2019

Dne 31. srpna se bude v areálu ve Vesci konat akce, jenž pořádá pan Milan Bumba, na které se sejde (nebo spíše sjede) nejeden vůz značky Porsche. Co je ale nejdůležitější, zhruba kolem 16.00 dorazí tyto vozy i do areálu Technické muzea Liberec.

Jak již jsme avizovali dříve, a konec konců jak jste si sami mohli vyzkoušet na některých předešlých akcích TML, přesně za 10 dnů, tedy 24. srpna 2019, začne v areálu TML pravidelně jezdit dětská (nebo též zahradní) železnice.

Nově jsme u nás v Technickém muzeu Liberec rozšířili doplňkový prodej o širokou a rozmanitou škálu sběratelských modelů lokomotiv a vagonů rozměru TT a dalšího příslušenství. Jedná se o bazarový prodej za přívětivé a přátelské ceny, které začínají od 50 Kč za modely vláčků a od 15 Kč za různé příslušenství (stromky, domy atd.).

Již od úterý 16. července se můžete až do konce prázdnin těšit na pravidelné přednášky, které se budou konat každé úterý v pavilonu B našeho muzea. Témata těchto přednášek a další podrobnosti naleznete na níže přiloženém letáku. Pokud budete mít nějaké konkrétnější informace, neváhejte se zeptat přímo na recepci v muzeu nebo nás kontaktujte.

Mimo aktivity, které pořádáme pro veřejnost se v rámci Technického muzea Liberec konají také různé speciální akce. Jednou z nich byl i gala večer k příležitosti 47th Textile Research Symposium 2019, jenž se v prostorách našeho muzea konal dne 18. června. Akci jsme pořádali na žádost textilní fakulty při Technické univerzitě v Liberci.

Jak jsme slíbili v předchozí novince, tak také plníme. V pátek 28. června se vaše děti mohou těšit na začátek letních prázdnin, ale také na naši speciální akci, kterou právě k příležitosti začátku letních prázdnin pořádáme.

Pokud jste čirou náhodou vlastníky dětí mladšího data výroby, školní docházkou ještě povinných, neváhejte dorazit k nám do muzea v poslední školní den, tedy 28. června. Připravujeme pro vás a vaše dítka zajímavý program, ve kterém nebudou chybět ani jízdy na tzv. zahradní železnici, k tomu nutná cukrová vata a další. Program ještě není finální, ale...

Auta, na která narazíte v pavilonu D našeho muzea patří nadšenému sběrateli p. Hadrabovi, který je zároveň členem našeho spolku. A byla by samozřejmě škoda, kdyby tito automobiloví krasavci neustále jen postávali v našem muzeu. Pan Hadraba se společně se svojí manželkou a svými automobilovými "miláčky" zúčastňují celé řady českých i mezinárodních...