Kdo nic neumí, alespoň ničí?

08.05.2023

Před nedávnem k nám přišli nadšenci pro RC modely s nápadem postavit u nás na výstavišti dráhu. Jakmile slovo dalo slovo, ihned začali se stavbou a ta vzbudila obrovský zájem mezi návštěvníky areálu. Všichni jsme se těšili na její dokončení i na první závody, které se mají konat v rámci Dětského dne 28. května. V minulém týdnu byla celá dráha dokončena a vypadala skutečně krásně. Její mosty překlenovaly propasti, palisády z maličkých kůlů přidržovaly pevně materiál cest, droboučké keříky i stromky budily dojem prostranství v reálné velikosti.

Naše obrovské zklamání ale přišlo záhy. V noci z pátku na sobotu totiž nějací vandalové toto krásné dílo zničili. Strhali mosty visuté, rozvalili krásný klenutý most, rozkopali kameny. Z některých částí zbyly skutečně jenom třísky. Zahodili tak mnohahodinovou práci několika lidí. A nám nezbývá než litovat ubohost člověka, který má ve svém srdci tolik nenávisti. Cítí tolik zášti vůči vlastní neschopnosti, že potřebuje ničit radost druhých.

Přes velké zklamání ale mladí muži dráhu opravují a zprovozňují. Nyní tedy bude dráha lépe střežena a případného vandala bychom hnali k zodpovědnosti.