Otevření nového pavilonu a závod na odrážedlech

24.10.2018

K příležitosti oslav 100 let republiky si Technické muzeum Liberec připravilo hned tři zajímavé události, kterými si připomene toto významné výročí našeho národa. Zvolili jsme však datum 27. října, jelikož vás nechceme připravit o další zajímavé akce, kterých se již tak koná 28. října opravdu mnoho :) .

Otevření pavilonu C

Po půlroce se Technické muzeum Liberec rozrůstá o další pavilon. Nyní se jedná o pavilon věnovaný veřejné dopravě na Liberecku. Pavilon pro vás připravili především naši kolegové z libereckého Boveraclubu. Těšit se tak můžete na autobusy a tramvaje nejen československé provenience, ale i řadu dalších zajímavých exponátů a samozřejmě pak i zajímavosti o historii tramvajové dopravy na Liberecku. 

Projekt nového pavilonu byl také připraven za podpory dotačního fondu Libereckého kraje, kterému tím také patří náš dík.

Pavilon bude otevřen veřejnosti od 27. října 2018 dle standardní otevírací doby našeho muzea.


Závod dětí na retro odrážedlech a kolech

I druhou událost, kterou vám dnes chceme prezentovat, naše muzeum připravilo za podpory dotačního fondu Libereckého kraje. Jedná se o závod pro děti na retro odrážedlech a kolech.  Tento závod se bude konat rovněž v sobotu 27. října 2018, a to od 10:00 v areálu Technického muzea Liberec.  Vstupné je zdarma, kola a odrážedla jsou zajištěna a pro vítěze jsou připraveny dárkové balíčky od společnosti Mocca Liberec. Tak neváhejte a dorazte i s rodinou!


Obměna expozice v pavilonu A

V posledních týdnech a měsících jsme také obměnili a upravili řadu exponátů v původním pavilonu A. A vzhledem k tomu, že slavíme výročí 100 let založení republiky, těšit se můžete zejména exponáty československé provenience.


Tak neváhejte a dorazte k nám do Technického muzea Liberec si připomenout toto významné výročí naší republiky!