Svátek 28.10. s historickými tramvajemi, autobusy i vozy

22.10.2023

Kdo z vás se rozhodne strávit svátek 28. 10. 2023 s Technickým muzeem, jistě nebude zklamaný. Celý den bude Libercem jezdit podle jízdního řádu krásná historická tramvaj T2R z roku 1962. Od 15 hodin se také koná v expozici veřejné dopravy díky členům Boveraclubu komentovaná prohlídka věnovaná tramvajím a autobusům. Ti, kdo předloží zpáteční jízdenku z historické tramvaje, budou mít poloviční vstupné. Ti, kdož tramvaje chcete zaměnit za jiný celodenní zážitek, můžete s Boveraclubem z Liberce i Jablonce vyrazit historickým autobusem na Zubačku.

Automuzeum připravilo přátelské ukončení veteránské sezóny -Tajný výlet 2023. Příjezd účastníků před pavilon I našeho muzea se předpokládá mezi 9:00 a 10:00 h. Stáří auta pro tuto akci není nijak přísně hlídáno, můžete přijet i vozy youngtimer. Následovat bude ranní kávička a přejímka vlastnoručně upečených dobrot do soutěže. Ty nejsou povinné, ale vítané. Vlastní start do tajného cíle bude v 10:00 hodin. Po návratu zpět do Technického muzea chystáme odpolední kávičku či gulášek s následným vyhodnocením dobrot vysoce odbornou komisí. Nejlepší dobrota bude odměněna malým dárečkem. Kdo se nechystáte zúčastnit akce jako aktivní člen, můžete se přijít pokochat pohledem na veteránské vozy.

Připomínáme také, že výstavu Legendární stroje Leonardo da Vinci, která se věnuje modelům Mistrových strojů, bude naše muzeum hostit pouze do konce října.