Úspěchy ze soutěží veteránů

26.05.2019

Auta, na která narazíte v pavilonu D našeho muzea patří nadšenému sběrateli p. Hadrabovi, který je zároveň členem našeho spolku. A byla by samozřejmě škoda, kdyby tito automobiloví krasavci neustále jen postávali v našem muzeu. Pan Hadraba se společně se svojí manželkou a svými automobilovými "miláčky" zúčastňují celé řady českých i mezinárodních výstav historických vozidel, a téměř pravidelně si z nich přiváží také různá ocenění. 


Například ve dnech 5.-7. dubna proběhla v maďarské Budapešti Oldtimer Show 2019, kde sklidil úspěch závodní speciál Ford T Rajo z roku 1912. Právě tento unikátní vůz, jediné svého druhu na světě, získal první cenu v kategorii vozů z let 1910-1920. Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.

Další akcí pak byl již tradiční sraz veteránských vozidel na sychrovském zámku - jednalo se o Soutěž elegance Sychrov 2019, která se konala 27. dubna. Zde naopak zabodoval Cadillac Serie 62 Club Coupév (o kterém jsme vám nedávno psali). Ten si nakonec odvážel 1. míso v kategorii automobil 40. let a zároveň i cenu pro absolutního vítěze. Společně s manželi Hadrabovými, kteří si k tomu ještě přivezli cenu za dobové oblečení :) .

A poslední akcí, o které vás chceme informovat, pak byla Soutěže elegance Roztoky 2019, konající se, překvapivě, v Roztokách u Prahy, která se uskutečnila 8. května. Zde se dařilo opět Fordu T Rajo, který získal 1. místo v soutěži elegance. 

Pro příště se budeme snažit vás o těchto akcích informovat nejen zpětně, ale také dopředu, abyste měli nějaké ty tipy na výlety :) .