Izrael - vzácná návštěva

12.04.2022

Celý článek ke shlédnutí zde: https://www.tmliberec.cz/l/izrael-vzacna-navsteva/

V pondělí 4. dubna2022 navštívila TML velvyslankyně státu Izrael paní Anna Azari se svou zástupkyní paní Abramson. Její Excelence se přijela podívat na československo-izraelskou expozici, připomínající pomoc Československa při výcviku izraelských vojenských pilotů. Muzeum by rádo s pomocí izraelské strany stávající expozici doplnilo a aktualizovalo. Ing. Němeček, předseda z.s., informoval paní velvyslankyni mimo jiné i o tom, že se muzeum vedle vystavovatelské činnosti stále více profiluje v oblasti technického vzdělávání dětí a mládeže, a další spolupráce by se proto mohla více týkat i moderních izraelských technologií.

Její Excelence paní Azari projevovala živý zájem i o dění v našem regionu a řadu otázek jí kompetentně zodpověděl přímo primátor Liberce Ing. Zámečník, který se jednání v TML zúčastnil jako zástupce hlavního sponzora TML.

Pro Technické muzeum byla návštěva zástupců státu Izrael velkou podporou a oceněním toho, že i lokální spolupráce pomáhá prohlubovat velmi dobré vztahy mezi Izraelem a Českou republikou.