Novinky
Co se u nás děje nového

Dne 27. října se konal v areálu Technického muzea závod dětí na historických kolech a retro odrážedlech, a to ve věkové kategorii 0-15 let. Nakonec se dostavilo zhruba tři desítky dětí v doprovodu rodičů. Ačkoliv závodu nakonec nepřálo počasí, vše se nakonec s drobnými pozdrženími vydařilo, a vítězové v jednotlivých kategoriích si odnesli dárkové...

K příležitosti oslav 100 let republiky si Technické muzeum Liberec připravilo hned tři zajímavé události, kterými si připomene toto významné výročí našeho národa. Zvolili jsme však datum 27. října, jelikož vás nechceme připravit o další zajímavé akce, kterých se již tak koná 28. října opravdu mnoho :) .

Stejně mnoho dalších institucí se i Technické muzeum Liberec přidalo ke Dnům evropského dědictví, které se konají dne 8. září v Liberci a 9. září v německé Žitavě.

Stejně jako v posledních letech i letos se koná tradiční Muzejní noc, kdy se otevřou brány většiny muzejních institucí v Liberci i Jablonci. A jelikož se honosíme názvem "muzeum", nemůžeme přeci stát bokem. Zítra od 18:00 do půlnoci můžete naše muzeum navštívit zcela zdarma. Navíc oproti minulému roku se můžete těšit hned na dva nové pavilony -...

Dovolujeme si vás upozornit a zároveň i pozvat k otevření nového pavilonu našeho muzea nazvaného Království automobilů. Jak již název napovídá, pavilon bude věnován automobilům, a zejména pak těm kterým v trubkách koluje "modrý benzín". Těšit se tak můžete například na vůz Rolls Royce Phantom či Silver Dawn, ale i řadu dalších.

Rok 2017 byl pro Technické muzeum rokem významným - učinili jsme řadu kroků správným směrem, otevřeli jsme nový pavilon a na další rok plánujeme hned dva další. Úprav se dočká snad už i samotný areál výstaviště, a máme toho mnoho dalšího, co si na vás chystáme. Tak nám držte palce, ať vše vyjde!

Blíží se čas vánoční. Lidé šílí, utrácejí, blázní...a zapomínají na to pravé, co dělá Vánoce Vánocemi - klid, mír a láska. Vzpomeňte si na to, až se budete chtít s horkou hlavou vydat do hypermarketu poprat se o pár zbytečností, které stejně nakonec nepotřebujete. Užijte si Vánoce v klidu a bez stresu, a stavte se třeba k nám do muzea,...

17. listopad je stejně jako 28. říjen významným historickým svátkem naší republiky. A věříme, že právě v tento den je na místě navštívit naše muzeum a ocenit to, co vyrobili naši předci, ať už třeba za První republiky nebo během komunistické diktatury. To vše je součástí naší historie a naší tradice.

Den 28. října 1918 byl pro naši republiku velice významným - došlo totiž k vyhlášení samostatnosti Československa (i když v tom svou roli sehrálo i jisté nedorozumění). Rádi vás přivítáme u nás v Technickém muzeu i v tento památný den!

Jak jste si možná někteří všimli, stránky technického muzea a stejně tak i jeho internetová adresa, se změnily. Vedly nás k tomu komplikace s webhostingem a zároveň i přílišná nepřehlednost a vlastně i strnulost předešlého webu. Tím vás ale není třeba zatěžovat. A co nám dlouhodobě znepříjemňovalo život - délka adresního názvu naší stránky (a...